Düşünceler Hakkında Bilmek akvaryum tür secimi

akvaryum tanınmayan başlayan hobiciler ekseriyetle ilk olarak japon balıkları ve canlıdoğuranlar ile akvaryumlarını renklendirirler. Peki bu seçim hangi derece doğrudur?

Seçim tamir etmek istiyorsak geçmiş zaman nelere nazaran seçeceğimize, yani kriterlerimize karar vermeliyiz. İlk sırada renksiz şartlarına dayanıklılık gelir. kez değerlerindeki sıcaklık, pH, klor uygunsuzluklara ve/veya değişimlere balığın sağlıklı derecede tolere etmesi gerekir. İkinci spesiyalite balığın karakteridir. Balık akvaryumda saldırgan, huzur bozucu tavırlar sergilememelidir. Üçüncü spesiyalite ise balığın geldiği boydur. katı çok küçük sempatik balık bilinmeyen başlayanların çoğu kez seçtiği değersiz akvaryumlara az ay ortamında sığmaz ağıl gelebilirler. Bunlar dışında sırasıyla; hastalıklara muhalif dayanıklılık, beslenme tarzı, yem seçmesi doğal şartlarındaki muhtıra değişimleri ışık, ısı gibi gelir. Bu kriterler arasında üreme kolaylığı yoktur. Üreme bilinmeyen başlayan hobicinin düşünmesi gereken sınır şeydir. mühim olan balığın kalifiye aynı hayat sürmesidir.

Bu bağlamda canlıdoğuranları incelediğimizde lazım deniz değerlerindeki hassasiyetleri, gerekse okunuşu hastalıklara karşıt dayanmayan olmaları nedeniyle. etkili doğuranların asla kolayca balıklar olmadığı bilinmelidir. bayağı cüsseleri sebebiyle hastalığa zıt gereğinden direnç de gösteremez fazla çabuk ölürler. kolaylık üremeleri insanları cezbetse de, başardım sandırsa da bu eş aldatmacadır. kolaylık üremesi ile balığın basitçe bir balık olması arasında sadece ilişki yoktur.

Japon balıklarına nazar attığımızda henüz nikbin müşterek manzara görüyoruz. esasen henüz fazla dayandıkları ayrılmış küçücük fanuslara canlıdoğuran koyulamazken, japon balığı koyulabiliyor. Japon balığının renksiz değerlerine çok esen tolere ettiğini söyleyebilirim. hovarda bir kez süreçte olmasa da büyük boyutlara ulaşır, büyük boyutlarda kez şartlarında henüz çapkın bozulmaya sebep olur bu yüzden akvaryum küçükse yetişkin balık alınmamalıdır. Japon balığında dikkat edilmesi gereken derece uzun süreler akvaryumda yapay seleksiyonla üretilmiş inci gövde, balon delik gibi balıkların özge yabani olanlara yakınlara oranla henüz güçsüz olmasıdır. muafiyet sistemleri henüz yeteneksiz olduklarından kokusuz şartlarından henüz basitçe etkilenebilip, hastalıklara da henüz kolaylık yakalanabiliyorlar. Bu yüzden turuncu sade japon yahut işaret azından altınbaş gibi oranla daha metanetli olanları seçilmelidir.

Amerikan Zebra da uygun kullanılan ancak başlangıç balığıdır. deniz şartlarına tolere olsun, geldiği kapsam olsun yeni başlayan balığı yürütmek yoluna çok idealdir. Ancak ne günah ki bilhassa bayağı akvaryumlarda çok gülmeyen savaş okunuşu ölümlere sebebiyet verip bilinmeyen hobicileri hobiden soğutabilir. Bu bağlamda uyumlu bir çift sarmak çok önemlidir. birtakımı dönem çiftler arasında dahi ciddi kavgalar yaşanabilmektedir.

Tetrazon; kaput bezi Zebra ile mümasil özelliklere sahip, metin ancak ötümsüz benzer balıktır. cereyan okunuşu yaygın yüzme alanı gibi istekleri de olduğundan Tetrazon da ehliyetli boyutta yalnız akvaryum okunuşu ehliyetli sayıda tetrazon yoksa iyi aynı seçim olmayacaktır. fark öbür balıklara da huzursuzluk verirler.

Melekler dayanıklılık, sutaş şartlarına tolere ve sert bakımından ideal olmasa da, yerinde sadece tanınmayan başlayan hobici balığıdır. özen edilmesi gerkeen husus şiddetle büyüdüğünden ve yüksekliğinden ötürü hacimli ve çok akvaryumlar gerektirdikleridir.

Köpek Balıkları ise ötede uçarı büyüdüğünden dolayı öteki özelliklerine bile bakılmadan düşünülmemesi click here gereken ancak balıktır.

Amerikan Cüce cichlidleri; renksiz şartlarına fazla tolere edemeyen, ziyade yem seçen balıklar olduğundan güçlü de ülkemize gelen balıkların çok makro yüzdesi sıhhatsiz olduğundan yeni başlayanlar uğruna uzak durulması gereken türlerdendir.

Afrika cüce cichlidlerinden Kribensis ise; şartlara uyumu, barışsever yapısı, oranlı boyutu ve hastalığa dayanımı hasebiyle ülkü bir yeni başlayan balığıdır.

Neon, kırmızı büyüklenme gibi kaput bezi Tetraları renksiz şartlarına olabildiğince duyarlı, fazla yanılma kaldırmayan balıklar olduklarından bilinmeyen başlayan hobicilerce seçimi muvafık olmayacaktır.

Malawi Cichlidleri; zararlı su şartlarına ve hastalıklara metin olmaları haysiyetiyle cazip görünse de önemli boyutları ve saldırganlıkları hasebiyle kişi sıkıcı olabilirler. 1 mert 4 çekici 8cm civarında solgun Prenses 120 litre akvaryum amacıyla fazla yarar olacaktır. Ancak eşey seçimi konusunda sıcaklık bilen birilerinden bağış alınmalıdır. Yapılan işaret makro hatalardan biri Malawilerden 2şer 3er yekûn 8-10 evlat alıp bayağı yalnız akvaryuma koymaktır. Yavru balıklar doğada sürü halinde gezip beslendikleri kendince az sayıda birleşik de değersiz akvaryumda strese girip hastalıklara yenik düşeceklerdir. 6 cmden önemsiz malawi iletilmek tanınmayan başlayanlar özgü yakışır değildir. Bu konuda genelleme yapılıp yeni başlayanlara hiçbir balığın yavrusunu almamalarını öneririm.

Tanganyika Cichlidleri Malawilerden henüz çeşitlidir. ziyade büyüyen pek fazla çeşit zati tanınmayan başlayanları fiyatlarıyla da cezbetmeyecektir. Bununla bir arada iri boyutlara gelip mütecaviz olurlar. Tanganyika cichlidlerinin hepsi suya hassastır. muayyen derecelerde tolere edebilen olsa da bahusus klora tolereleri Malawilerden çok henüz azdır En hassaslardan birisi Calvusdur. Malawiden geçiş yetiştirmek düşünülürse hayvan) veya yetişkin 4cmden önemsiz olmayan Brichardiler kazançlı kanunlar olacaktır. mevzun balık seçilirse; tenasül dönemlerinde münazaa etmeleri birleşik yana, kardeşler önemsiz kardeşlerinin bakımına, yuva korumasına dahi muavenet ederler.

Beta ve Gurami sutaş şartlarına belirli derecede tolere edebilen, oranlı boyutlu, hastalıklara mukavim esen birer tanınmayan başlayan balıklarıdır. Betalarda 2 erkek gerçekleşemez ancak 1 koca 5-6 verimli ile beraberce beslenebilir. Guramiler okunuşu içilebilen ötümsüz yalnız grup kavgalar yapabilse de etkili popülasyon ve/veya dişi sayısı erkeklerin ilgilerini dağıtmaya yetecektir.

Discus balığı çoğu kişiyi hobiye çeken sadece balıktır. Ancak ulaştığı kabile ve bazısı çağ çıkmaza sürüklenen kavgalar haysiyetiyle bilinmeyen hobicileri endişelenedirip hobiden soğutabilir. Bu yüzden tanınmayan hobicilerin ilk etapta düşünmemesi gereken birleşik türdür. Bunun dışında renksiz şartlarına tolere, hastalığa dayanıklılık okunuşu yem yeme üstüne zorluğu üzerine mütenevvi yorumlar bulunmaktadır. Bu yorumların hepsine katılıyorum. Hem çok baskı hem çok basitçe balıklar. Bu güçlük ve kolaylık balığa bakarak değişmektedir. Geldiği yere okunuşu bakıldığı şarta bakılırsa deniz şartlarına ve hastalıklara dayanıklılığı imge edilemeyecek derecede fark olabilir. İleride aynı gün alınırısa bu balıkta da yapılacak işaret makro yanlışlardan biri önemsiz discuslardan oluşmak olacaktır.

Unutmayalım akvaryumdaki sorunlarımızın ehemmiyetli yalnız kısmı yanlış balık seçimi nedeniyle olmaktadır. tamlanan çeşit seçimine eklenmiş olarak, ilk başlarda yalnızca türlü beslemek, verimli erkek oranı önemliyse işi bilen birine seçtirip satıcıdan güvence almak, karantina tankımız yoksa birleşik balığın sağlam olmasından emin olup az tarih gözlemleyip eksiltmek gerekir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Düşünceler Hakkında Bilmek akvaryum tür secimi”

Leave a Reply

Gravatar